První hodiny Nauky hry na flétnu

15. listopadu 2014 v 17:30 | Marina |  Vílí škola
Jak jsem říkla, rozhodla jsem se vám sem dát i první hodinu Nauky hry na flétnu Usmívající se


První školní den jsme měli dvouhodinovku nauky hry na flétnu. Po hodině Naslouchání přírody jsem se sestrama a našima vílama vydala do šatny. Ze skříňky jsem si vyndala flétnu a pak jsme šli na školní zahradu do altánu. Bylo to tam nádherné. Když jsme došli, posedali jsme si do kruhu na připravené židle. Později přišel i náš učitel. ,,Jmenuji se Filip Novák a budu vás mít na Hudební výchovu a na hodinu Nauky hry na flétnu." Každého se poté zeptal, jestli někdy hrál na nějaký nástroj. ,,Musíte trénovat hru na flétnu každý den, aby jste hráli tak, jak se po vílách žádá. Teď si zkusíme do rytmu zahrát jeden tón, a to C-Dur." Poté nám rozdal notový zápis.

Ze začátku jsme skoro nikdo neudržel rytmus, naše víly si zacpávali uši, jaký to byl hrozný zvuk. Postupně jsme se lepšili. V hodině jsem se hodně soustředila, chtěla bych totiž hrát na školním plese, který se koná na každém konci školního roku. Z každé třídy se vyberou tři žáci nebo žákyně (nebo namíchaně), ti se schází a nacvičují skladbu. Ale zpět.
Asi v půlce hodiny učitel neočekávaně řekl: ,,Jelikož už umíe docela dobře základní tóny, zkusíme si kousek písničky." Všichni jsme se radovali. Ale to zkončilo, když jsme zase nedrželi rytmus. ,,Nebojte se. Tahle písnička je lehká, když budete cvičit, podaří se vám ji zahrát. A pokud ji bude někdo z vás umět hodně dobře, bude se moct naučit složitěější píseň." Kdžy na konci hodiny každý zvlášť zkoušel písničku, šlo mi to nečekaně dobře. Jenom jsem udělala menší chybku, ale to nevadilo. Po další hodině jsme písničku uměla hrát hodně dobře, bez jediné chyby. Stejně tak i Jack (čte se to Džek(je nejstarší ze třídy, a i když by měl být v tercii, je u nás v primě. Ale na konci roku 2013 by měl odejít do tercie)), Andrea, Sandra a Denis. Nás pět se mělo pomalu začít učit těžší písničku a na další hodině ji předvést.

První školní den byl vydařený.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama